مطالب جالب و خواندنی گردشگری

آسانسوری که نمی ایستد !

Paternoster یک مدل آسانسور است که از مجموعه ای از اتاقک های باز ساخته شده و به حالتی مداوم در مسیری عمودی و در یک لوپ بدون آنکه توقفی داشته باشد پایین و بالا می رود.

قدیمی ‌ترین کلیسای دنیا در ایران

کلیسای تاتائوس یا قره کلیسا نهمین اثر کشور ایران در لیست آثار جهانی , نخستین کلیسای دنیا بود که بوسیله حواریون عیسی مسیح (ع) بر مقبره طادی مقدس و 3500 نفر از پیروان این دین در دوره اشکانیان در چالدران ساخته شد.

راه رفتن روی هوا !

منطقه لاندز در بخش جنوب غربی فرانسه واقع شده و بوسیله جنگل های انبوه پوشیده شده است که در واقع عظیم ترین جنگل کاج maritime در کل اروپاست.

کوه آدمخوار

در بخش جنوب غربی بولیوی و در ارتفاعات کوه های آند , مشرف بر یکی از مرتفع ترین شهرهای جهان )پوتوسی ) قله مخروطی شکل Cerro Rico یا کوهستان غنی واقع شده است.

داروخانه های سیار

در پایتخت هایتی , اگر بخواهید دارو بفروشید هیچ نیازی نیست که داروساز باشید. تنها باید یک سطل و شوق کافی برای گشتن در خیابان ها به دنبال بیمار زیر نور و گرمای خورشید را داشته باشید.

تاکسی پرنده در دبی

ایده اختراع ماشین پرنده سالهاست که در ذهن مخترعان شکل گرفته است. ماشین پرنده وسیله ای است که با استفاده از آن می توانید از ترافیک های طولانی مسیر زمینی عبور کرده و خیلی سریع به مقصدتان برسید.

سوغاتی های اندونزی

افراد بسیار کمی به منظور خرید کردن به سواحل بالی یا معبد یوگیاکارتا سفر می کنند ولی توریست ها در هر شرایطی هزینه های زیادی را برای خرید سوغاتی صرف می کنند.

جنگل مردگان در بالی

بالی جزیره ای مملوء از زیبایی ها و طبیعت سرسبز میباشد ولی در اعماق این جزیره و در جوار یک کوه آتشفشانی, تعدادی از افراد سکونت دارند که دارای سنت قدیمی و عجیب درباره مردگان خود می باشند.

Ginkgo , درخت 1400 ساله

جاذبه های طبیعی بسیاری در پیرامون انسان ها وجود داشته که از آنها غافل اند و برای بازدید از آن وقت صرف نمی کنند. از جمله این جاذبه های طبیعی درختانی هستند که متفاوت تر از سایر درختان بوده و منحصر به فرد می باشند.

اطلاع از تورهای لحظه آخری

گردشکار شما را از بهترین پیشنهادهای تور، هتل، بلیط، رستوران و تفریحات با خبر می کند