نکاتی درباره آرژانتین

بوئنوس آیرس , پایتخت دیدنی و جذاب کشور آرژانتین , بی شک زیباترین شهر آمریکای جنوبی محسوب می شود که یکی از دلایل شهرت آن , رقص تانگو می باشد. ولی نکات بسیاری درباره بوئنوس آیرس وجود دارد که شما نمی دانید.

با گردشکار همراه شوید تا درباره بوینس آیرس بیشتر بدانید.

1.چای بسیار مهم میباشد.

بریتانیایی ها بر آرژانتین بسیار موثر بوده اند و یکی از میراثی که از آنها در بوئنوس آیرس باقی مانده است نوشیدن چای بعد از ظهر می باشد. آنها , قهوه , چای یا چای سنتی خودشان را به همراه نوعی کیک کوچک محلی سرو می کنند. این مناسب ترین راه برای سیر ماندن تا زمان شام می باشد زیرا که مردمان بوئنوس آیرس خیلی دیر شام سرو می کنند و بعضی وقت ها شام خوردن آنها به ساعت یازده شب هم می رسد.

در شهر بوئنوس آیرس بیشتر از هفتاد کافه قدیمی و تاریخی وجود دارد که به موجب سرو کردن شیرینی مخصوص و چای مشهور هستند.

2.تانگو ، میراث فرهنگی بوینس آیرس

رقص تانگو با عنوان میراث فرهنگی بوئنوس آیرس در یونسکو ثبت شده است. این رقص در میانه سالهای 1800 شکل گرفته و بعد از آن به شهرهای اطراف بوئنوس آیرس نیز انتقال گردید. امروزه رقص تانگو به عنوان رقصی نمایشی و سنتی در بسیاری از تئاترها و مراسم ها اجرا می شود.

3.در شهر بوینس آیرس بیشتر از هر شهر دیگری کتابفروشی وجود دارد.

اگر به کتاب و مطالعه علاقه و با زبان اسپانیایی آشنایی دارید به طور حتم عاشق بوئنوس آیرس خواهید شد. طبق آماری که در سال 2015 گرفته شده تعداد کتابفروشی های بوئنوس آیرس از دیگر شهرها بیشتر است. در 2 سمت خیابان معروف بوئنوس آیرس کتابخانه های زیادی وجود دارد که مانند جاذبه ای گردشگری در شهر می درخشند. در این شهر بیشتر از هشتصد کتابفروشی و حدود هزاران کیوسک فروش کتاب های قدیمی وجود دارد.

4.بوینس آیرس ، مهد مهم ترین قبرستان در آمریکای لاتین میباشد.

از امتیازات بوئنوس آیرس باید به باغ های زیبا و جذاب و سنگ های حکاکی شده با دست اشاره کرد. در سال 1822 قبرستان لا رکولتا ( La Recoleta ) افتتاح گردیده و اشخاص بسیار مهمی در این قبرستان بزرگ که 4 بلوک شهری را در بر گرفته اند دفن شده اند. تعداد زیادی از آنها , شخصیت های مهم تاریخی آرژانتین می باشند. همین امر موجب گردیده تا این مکان مهم ترین قبرستان در آمریکای لاتین باشد.

5.پهن ترین خیابان جهان در شهر بوئنوس آیرس قرار گرفته است.

از دیدنی ترین و جذاب ترین چیزهایی که در این شهر وجود دارد , پهن ترین خیابان دنیاست ! این خیابان آونیدا 9 دو جولیو ( Avenida de 9 Julio ) نام دارد که به معنای خیابان 9 جولای پهن ترین خیابان جهان نام گرفته است. این خیابان در سال 1816 به موجب روز استقلال آرژانتین از اسپانیا ، 9 جولای نامگذاری شد. این خیابان جنوب بوئنوس آیرس را به شمال آن متصل می کند و مملوء از اماکن دیدنی و جاذبه های متعدد است.

6.بزرگترین باغ ژاپنی خارج از ژاپن در بوئنوس آیرس قرار گرفته است.

اواخر سالهای 1960 , باغ ژاپنی این شهر به منظور احترام به بازدید پرنس ژاپنی بنا شد. این باغ بطور کامل شبیه به باغ های اصلی ژاپنی می باشد. به هنگام ورود به این باغ به دنیای دیگری قدم می گذارید و خودتان را خارج از بوئنوس آیرس احساس خواهید کرد. این پارک که بزرگترین باغ ژاپنی خارج از ژاپن می باشد میزبان برگزاری بسیاری از فستیوال های آسیایی است.

7.متروی بوینس آیرس قدیمی ترین متروی آمریکای لاتین میباشد.

متروی بوئنوس آیرس در سال 1913 افتتاح گردید. این سیستم قدیمی ترین سیستم مترو در آمریکای لاتین و چهارمین متروی قدیمی در آمریکا پس از نیویورک , فیلادلفیا و بوستون می باشد. این متروی تاریخی بسیار زیبا میباشد. در تعدادی از ایستگاه های تاریخی از این خط مترو به نمایش گذاشته شده است.

8.اکثر خیابان های بوئنوس آیرس با نام خانم ها خوانده می شود.

بوئنوس آیرس از قبیل شهرهای اصلی و بزرگ دنیا می باشد که در آن نام خانم ها برای خیابان ها قرار داده شده است. این خانم ها نقشی بسیار مهم در فرهنگ و تاریخ آرژانتین داشته و به همین خاطر برای احترام نام آنها را بر مناطق و خیابان ها قرار داده اند. به گونه ای که بنای اصلی منطقه پورتو مادرو با نام پل زن شناخته شده است. این پل محلی برای پیاده روی های زوج های جوان به خصوص هنگام غروب می باشد.

9.بوئنوس آیرس شهری می باشد که بیشترین تعداد استادیوم فوتبال را داراست.

هیچ شهر دیگری به میزان بوئنوس آیرس خواهان ورزش فوتبال نیست. مردمان این شهر با علاقه بسیار زیادی تیم فوتبال خود را تشویق کرده و در این شهر بیشتر از هر شهر دیگری در دنیا استادیوم فوتبال وجود دارد.

اطلاع از تورهای لحظه آخری

گردشکار شما را از بهترین پیشنهادهای تور، هتل، بلیط، رستوران و تفریحات با خبر می کند